پایگاه خبری رب

نهاد خبری تارنمای علوم تربیتی رب

پایگاه خبری رب

نهاد خبری تارنمای علوم تربیتی رب

«پایگاه خبری رب» پایگاهی مجازی و غیردولتی‌ است که با سردبیری حبیب‌الله ازغدی به گزینش و پوشش خبرهای علوم تربیتی در ایران می‌پردازد. این پایگاه خبری وابسته به «تارنمای علوم تربیتی رب» بوده و به منزلۀ نهاد خبری این تارنما خبررسانی می‌کند. با ما باشید تا به‌روز، در جریان اخبار رکود یا فراز و فرود «علوم تربیتی» قرار بگیرید.
کانال ما را در تلگرام دنبال کنید:
https://telegram.me/Rabnews

خبرهای پربازدید

۸ مطلب در آذر ۱۳۹۴ ثبت شده است

پایگاه خبری رب: کتاب «تغییر معلمان و کلاس‌های درس برای به‌سازی مدرسه» ترجمه فصل ششم از کتاب راهنمای بین‌المللی اثربخشی و به‌سازی مدرسه است که در سال 2007 منتشر شده است. این کتاب که به کوشش «انتشارات مدرسه» منتشر شده است، مشتمل بر هفت فصل و عمدتا متمرکز بر مباحث مربوط به رشد حرفه‌ای معلمان به منظور افزایش اثربخشی مدارس است.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ آذر ۹۴ ، ۰۸:۴۱

پایگاه خبری رب: هفتمین نشست از سلسله نشست‌های تخصصی فلسفه و کودک با عنوان «پرورش تفکر نقاد از نظر فلاسفه اسلامی» به کوشش گروه فلسفه و کودک بنیاد حکمت اسلامی صدرا، شنبه 28 آذرماه برگزار می‌شود. در این نشست دکتر طیبه ماهروزاده، دانشیار دانشگاه الزهرا (س)، تحت عنوان "پرورش تفکر نقاد از نظر فلاسفه اسلامی" سخنرانی خواهد کرد.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۵ آذر ۹۴ ، ۲۳:۴۱

پایگاه خبری رب: پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی به مناسبت هفته پژوهش نشست‌هایی را در روزهای آتی برگزار می‌کند. در نخستین نشست، رضا صمیم، ناصرالدین علی تقویان و رضا ماحوزی سخنرانی خواهند کرد. «پرسش از دانشگاه: نگاهی به تجربه آلمانی و استفاده از آن برای تبدیل دانشگاه به مسئله‌ای پژوهشی در ایران»، «تبارشناسی نسبت دانشگاه و سیاست» و «دانشگاه و تربیت در اندیشه کانت» موضوع سخنرانی های نشست فردا 23 آذر ماه است.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۲ آذر ۹۴ ، ۱۱:۱۲

پایگاه خبری رب: دومین شماره خبرنامه تاک منتشر شد. به گزارش عیارآنلاین، در این شمارهٰ  به نام و نشان روز جهانی کودک و واقعیتی به نام مهدهای دوزبانه پرداخته‌ شده است و ابعاد طرح جدید بهزیستی (خانه رفاه کودک)، ورود کانون به حوزه فضای مجازی با افتتاح پرتال جامع و تلویزیون اینترنتی کودک بررسی می‌شود.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۱ آذر ۹۴ ، ۱۲:۲۳
پایگاه خبری رب: به گزارش عیارآنلاین، در شماره چهل و پنجم از خبرنامه پُرسا، به عدم تدوین نقشه راه اجرای سند تحول بنیادین، تعیین الگوهای پذیرش و تربیت‌معلم، استفاده از مربیان پیش دبستانی به‌عنوان مربی پرورشی پرداخته می‌شود.

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۲ آذر ۹۴ ، ۱۴:۳۸

پایگاه خبری رب: به همت مؤسسه اطلاعات شمارۀ 116 مجلۀ اطلاعات حکمت و معرفت با موضوع «فلسفۀ قاره‌ای علم» منتشر شد. این نشریه با مدیرمسئولی و سردبیری انشاءالله رحمتی و قیمت 2000 تومان در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۷ آذر ۹۴ ، ۰۹:۵۰

پایگاه خبری رب: مقالۀ «ساخت و اعتباریابی مقیاس سنجش مقالات نقد کتاب درسی دانشگاهی» در سی‌ویکمین شمارۀ فصل‌نامۀ «پژوهش و نگارش کتب دانشگاهی» منتشر شد.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۴ آذر ۹۴ ، ۱۱:۳۸

پایگاه خبری رب: کتاب «نقد مبانی فلسفی فلسفه برای کودکان» به قلم دکتر علی ستاری، عضو هیئت علمی دانشگاه الزهرا (س) منتشر شد. این اثر به کوشش پژوهشگاه حوزه و دانشگاه و به قمیت 6200 تومان روانه بازار نشر شده است. 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۱ آذر ۹۴ ، ۱۳:۱۱